Sağlık

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden “Deprem Sonrası Psikososyal Yaklaşımlar” Konulu Webinar Etkinlikleri

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, depremzede öğrencilerin kaygı düzeylerini azaltmak amacıyla “Deprem Sonrası Öğrencilerimize Yönelik Psikososyal Yaklaşımımız Nasıl Olmalıdır?” başlıklı iki farklı webinar etkinliği düzenlemektedir.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi İzmir Akademik Başarı Projesi (İZBAP) kapsamında düzenlenen webinarlarda; Öğretmenlerin deprem sonrası ruh sağlığını kendi başlarına nasıl iyileştirebilecekleri, okula gelen telaşlı öğrencilerin sordukları sorulara nasıl yanıt vermeleri gerektiği ve öğrencilerin sıkıntı düzeyini azaltmak için ne gibi etkinlikler yapılabileceği anlatılacaktır. öğrenciler.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Manevi Danışmanlık Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden Prof. Dr. Burcu Güler, Doç. Emine Sevinç Tok, Dr. Öğretim Üyesi Demet Vural Kaptan, Dr. Öğretim Üyesi Ayla Hocaoğlu Uzunkaya , Arş. Görmek. Sinem Öztürk ve Arş. Görmek. Sümeyye Sema Yılmaz 17.02.2022 Cuma, “Deprem Sonrası Öğrencilerimize Karşı Psikososyal Yaklaşımımız Nasıl Olmalıdır?” Bahislerin olduğu 2 farklı web semineri olacak.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu