Haber

Kongo Cumhurbaşkanı: Afrika ülkeleri Rusya-Ukrayna savaşına sessiz kalamaz

Kongo Cumhurbaşkanı Denis Sassou N’Guesso, Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaşa Afrika ülkelerinin sessiz kalamayacağını söyledi.

Ulusal basında yer alan habere göre Kongo Devlet Başkanı N’Guesso, Fildişi Sahili’ne yaptığı resmi ziyarette, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın sona ermesi için Afrika ülkelerinin atması gereken adımlara dikkat çekti.

Rusya ile Ukrayna arasında sürmekte olan savaşa Afrika ülkelerinin sessiz kalamayacağını vurgulayan N’Guesso, “Bu savaşın etkilerini doğrudan halkımız üzerinde görüyoruz” dedi. söz konusu.

Artan gıda fiyatlarını hatırlatan N’Guesso, “Afrika’nın böyle bir trajedi karşısında sessiz kalamayacağına inanıyoruz.” dedi.

N’Guesso son olarak Afrika ülkeleri tarafından Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşı sona erdirmek için kurulan barış misyonunun adımını desteklediklerini vurguladı.

Komorlar Birliği, Mısır, Senegal, Uganda, Zambiya ve Güney Afrika liderleri Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşı sona erdirmek için barış misyonu oluşturdu ve oluşturulan heyet Ukrayna’da Rusya ile müzakerelere başladı.

haber-sarikaya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu