Haber

Nijerya’da dün bazı bölgelerde ertelenen genel seçimlerde bugün oylama yapılıyor.

Nijerya’da Cumhurbaşkanlığı, Senato ve Temsilciler Meclisi üyelerini belirleyecek olan genel seçimlerde bazı bölgelerde güvenlik sorunları nedeniyle ertelenen oylama bugün yapılıyor.

Dün seçim sürecinde yaşanan lojistik ve teknik zorluklar nedeniyle bazı bölgelerde oy verme işlemlerinin gecikmesi nedeniyle sandıklar da geç kapatıldı.

Güvenlik sorunları ve oy kullanma makinelerinin çalışmaması nedeniyle Kaduna, Cross River ve Edo eyaletlerinin bazı bölgelerindeki seçmenler bugün oy kullanıyor.

Nijerya Bağımsız Ulusal Seçim Komitesi (INEC) Lideri Mahmood Yakubu, basına yaptığı açıklamada, ülkenin bazı bölgelerinde yaşanan güvenlik sorunları nedeniyle seçimleri bugüne kadar ertelemek zorunda kaldıklarını söyledi.

Bazı bölgelerde lojistik sıkıntıların da yaşandığına dikkati çeken Yakubu, “Ülkede seçimler için yeni getirilen makinelerde de teknik sorunlar yaşandı. Bu bölgelerde yaşanan teknik sorunlar nedeniyle sandıklar geç açılınca sandıklar geç kapandı. Oy verme işlemi geç başladı.” söz konusu.

amasra-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu