Haber

Yıldırım Kaya: Ankara’da 22 Bin Depremzede Öğrenci Okullara Nakledildi

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Başkent’e gelen depremzede öğrencilerin okullaşma durumunu Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa ile görüştüğünü belirterek, “22 bin öğrencimiz nakil oldu. Bütün bu nakiller ve Başta özel okullar olmak üzere 4 bin 950 öğrencimize, kalan öğrencilerimiz ise devlet okullarına yaptırıldı” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 6 Şubat depremi sonrası Başkent’e gelen depremden etkilenen öğrencilerin ne kadarının okullara kayıt yaptırdığını öğrenmek için Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa’yı makamında ziyaret ettiğini açıkladı. Fatsa ile görüştükten sonra Kaya, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde şu açıklamayı yaptı:

“ANKARA’DA 22 BİN DEPREM ÖĞRENCİSİ OKULLARA AKTARILDI”

“Ankara’ya gelen yaklaşık 22 bin çocuğumuzu eğitime kayıt ettiren, eğitime sevk eden ve o çocuklara dersliklerde sahip çıkan tüm Ankara İl Milli Eğitim camiasına şükranlarımı sunuyorum. 200 bine yakın insanımız. Ankara’ya geldi 22 bin öğrencimiz nakil oldu. Bu nakillerin tamamı ve özel okullar başta olmak üzere 4 bin 950 öğrencimiz geri kalan öğrencilerimiz devlet okullarına kayıt yaptırdı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu